Technologie

LiFePo4, superkondensatory i Arduino

Po pozytywnych doświadczeniach z ogniwami LiFePo4 LiNANO, których używam w pakiecie 4S 10Ah od dwóch lat przyszedł czas na małe zmiany.

Generalnie ogniwa pozostają tej samej marki jednak będą nieco większe 15Ah. Do nowego pakietu wprowadzę trochę zmian. Oprócz jakichś standardowych rzeczy typu ładowarka do telefonu, gniazdo zapalniczki, dodatkowo:

  1. Zoptymalizuje trochę rozmiar poprzez użycie innych uchwytów baterii (taki jak przedstawiam na górnym zdjęciu)
  2. Dołączę dwie przetwornice. Step Up i Step Down.
  3. Dołączę bardziej ciekawy watomierz z przekau017anikiem, który będzie odcinał zasilanie w ściśle określonych przypadkach.
  4. Do pakietu dołożę (tak sobie go nazwałem) zasilanie full wypas słońce. Chcę zrobiu0107 automatyczny przełącznik (myślę o Arduiono), który będzie przełączał zasilanie na pakiet superkondensatorów kiedy słońce będzie na full, a pakiet LiFePo4 pełny. I wracał do baterii, kiedy słońce przysłabnie i superkondensatory zaczną się rozładowywau0107.

To wszystko chcę zmieśbciu0107 w jakiejś przyjaznej skrzynce.
Czekam jeszcze na kilka podzespołów i zaczynam pracę. Wybaczcie brak szczegółów w tym pocie. Będę opisywał je w kolejnych. Dla ciekawych będzie jak to jest zrobione, gdzie co kupiłem i jaki ma symbol.