Strona główna News LOG4OM – premiera New Generation

LOG4OM – premiera New Generation

Nie na temat ale…

Technologia i informatyka wkraczają w nasze życie w tempie, nad którym trudno czasami zapanować. Zapanować, czyli co?

Ogarnąć

Mam ten przywilej, że doświadczyłem czasów, kiedy nie było komputerów, Internetu i telefonów komórkowych. Dlaczego uważam to za przywilej? Dlatego, że dzisiaj świadomie mogę podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami, dlatego, że dorosłem wraz z rozwojem technologii i wiem jaki ma ona wpływ na moje życie. Mam punkt odniesienia.

Mocny początek jak na opis programu do logowania? Może tak. Może dlatego, że mam zamiar od czasu do czasu wrzucać do moich postów odrobinę autorefleksji. W jakim celu? …

Często porównuję krótkofalarstwo do filatelistyki.
Kiedy filatelista znajdzie interesujący go znaczek wkłada go do klasera. W krótkofalarstwie jest podobnie. Kiedy nawiążemy bardziej lub mniej ciekawą łączność wkładamy ją do dziennika łączności i w ten sposób dokumentujemy swoją aktywność w eterze.

W dawniejszych czasach dzienniki łączności miały postać papierową, dzisiaj są to programy komputerowe, dzięki którym logowanie łączności stało się bardziej interesujące. Nie chcę powiedzieć, że bardziej lub mniej wartościowe. Pamiętaj o tym.
Ponieważ wpis dotyczy programu do logowania łączności nie będę pisał o współzawodnictwie, które temu towarzyszy oraz innych aspektach. Temu poświęcę inny czas.

Na temat

LOG4OM to jeden z wielu programów do logowania łączności, którego używam od dawna. Jest oprogramowaniem darmowym i dość prostym w obsłudze dlatego też jego nazwę przetłumaczyłem sobie jako LOG FOR OLD MAN. Czy rzeczywiście ten skrót to oznacza? Nie wiem, ale tak go interpretuję.

Przejdźmy do analizy jego możliwości. Przy czym zaznaczam, że opowiem Wam o tych możliwościach, które rozumiem i wiem do czego służą. Pozostałe zostawię dociekliwym. Nie lubię być mądrzejszy niż jestem.

Autorem programu jest włoski krótkofalowiec Daniele Pistollato – jego znak krótkofalarski to IW3HMH. W zespole, który współtworzył ten program znaleźli się także:

G4POP Terry Genes
W7DRM Doug Munday
LA9FFA Rolf Flaathe
DF5WW Jürgen Umstädter
VA3AG Aldo Galati
KI5IO Nolan Kienitz
Oraz nieżyjący już
K7PT Chuck Degard (SK 2018)
(W krótkofalarstwie skrót SK oznacza (zmarł) Silent Key – cichy klucz, czyli klucz telegraficzny, który zamilkł)

Program jest darmowy i można go pobrać ze strony: https://www.log4om.com
Instalacja programu jest bardzo prosta i sprowadza się do kilku kliknięć. Po zainstalowaniu program poprosi nas o wpisanie informacji o naszej stacji, podanie znaku wywoławczego, lokalizacji i kilku innych informacji. Te dane nie są niezbędne do tego, aby korzystać z programu, ale jeżeli chcesz robić to prawidłowo należy je podać ponieważ program będzie korzystał z nich w różnych miejscach.

Okna i możliwości

Dalsza część mam nadzieję będzie ciekawsza 🙂

Część 1

Część 2

Napisz komentarz ( nie uznajemy hejtu)