Technologie

Chroń swoje radio

Niestety. Ja czasami muszę coś zobaczyć, żeby pomyśleć…Po maszcie „zauważyłem”, że jeżeli nie będę dbał o sprzęt to po prostu się zniszczy i trzeba będzie wydawać pieniądze.

Ponieważ mój sprzęt radiowy jest używany przeważnie poza domem postanowiłem o niego zadbać, aby jak najdłużej miał  się  dobrze.  Myśli było kilka. Na początku planowałem zbudowanie tzw. GoBoxa czyli skrzynki, w której umieszczę zasilanie, wszystkie radia i którą będę przenosił w bezpieczny sposób. To wymaga jednak sporo pracy i trochę pieniędzy. Od pomysłu nie odstępuję całkowicie, ale na pierwszy rzut postanowiłem po prostu kupić jakiś przyzwoity pokrowiec, który pomieści cały zestaw i pozwoli go porządnie poukładać. Przeglądając różne filmy o tematyce krótkofalarskiej zauważyłem u niemieckiego kolegi dość sprytny futerał.

Jego symbol handlowy to Lowepro ViewPoint CS 80.

Dość szybko znalazłem identyczny w polskim sklepie. Cena to 149 zł. Moim zdaniem rozsądna. Wymiary zewnętrzne: 17.5 x 10 x 28 cm wymiary wewnętrzne: 15.3 x 7.5 x 26.5 cm waga: 0,3 kg

Dobrym rozwiązaniem w tej torbie są regulowane przegrody, dzięki którym pokrowiec będzie mógł służyć do przenoszenia radia KX3 zamiennie z Yaesu 891 + skrzynka.

Dodatkową moim zdaniem przydatną opcją są gumy do mocowania przewodów. W necie znalazłem kilka przykładów wykorzystania tego pokrowca przez krótkofalowców i wydaje mi się, że będzie to pierwszy dobry krok, aby zadbać o sprzęt.