Strona główna Było i nie minęło Radio Caroline – „piraci” znowu w eterze

Radio Caroline – „piraci” znowu w eterze

Radio Caroline to legendarna stacja radiowa założona w 1964 r. przez Ronana O’Rahilly’ego. Przez wiele lat rozgłośnia przeciwstawiała się monopolowi publikowania muzyki i wiadomości jedynie przez państwowe stacje m.in. takie jak BBC.

Radio Caroline przez większość swojej aktywności było radiostacją piracką, która nadawała z 5 różnych statków z wód międzynarodowych, dzięki czemu przez wiele lat unikała konsekwencji nielicencjonowanej transmisji.

Historia Caroline jest niesamowita. Zachęcamy do jej poznania na stronie rozgłośni.

W 2017 roku Radio Caroline uzyskało legalną licencję nadawcy społecznego w dwóch okręgach Anglii i może nadawać m.in. na częstotliwości 648 kHz AM, 1368 kHz AM z mocą 1 kW ERP.

Jutro okazja do nasłuchu

W sobotę 14 marca oraz w niedzielę 15 marca radio będzie prowadziło transmisję z rzeki Blackwater na częstotliwości 648 kHz AM od godziny 10:30 (9:30 czasu polskiego) i popołudniu na częstotliwości 1368 KHz AM. W Polsce o tej porze i na tych częstotliwościach będzie to prawdziwy fart jeżeli uda się usłyszeć transmisję. Warto jednak spróbować, ponieważ jest to wyjątkowa sytuacja. W takcie jej trwania można pisać do studia na adres memories@radiocaroline.co.uk m.in o raportach słyszalności.

Spróbuj nagrać nasłuch. Jeżeli się uda napisz do HamNews.pl


Publikuj na HamNews.pl
kontakt@hamnews.pl