Strona główna Ciekawi ludzie, miejsca, organizacje Czym jest ŁOŚ

Czym jest ŁOŚ

Na tej właśnie górze w ostatni weekend maja każdego roku spotyka się kilka tysięcy osób, których łączy jedno – zamiłowanie do krótkofalarstwa.

Spotkanie odbywa się w otoczeniu pól i lasów, gdzie każdy ma możliwość przetestowania swoich gadżetów biwakowych. Sami musimy zadbać o prysznice, poranną toaletę, kuchnię. Od dłuższego czasu jest już łatwiej. Pojawił się bar, w którym można kupić gorący posiłek.

Oprócz tego, spotkanie ŁOŚ to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć mnóstwo sprzętu krótkofalarskiego, wysłuchać wielu ciekawych wykładów technicznych, czy relacji z krótkofalarskich wypraw na różne kontynenty. 

Ta  impreza krótkofalarska rozwinęła się od kilku namiotów do kilkuset
i obecnie jest jedną z dwóch najpopularniejszych w Polsce i znaną w Europie

Pomóż nam propagować krótkofalarstwo
Polub HamNews na Facebooku

OTO HISTORIA ŁOSIA

„…Tego roku zimy prawie nie było, a luty był całkiem ciepły jak na tę porę roku. Grupa kolegów z klubu SP7KED postanowiła wybrać się na zimową ekspedycję na górkę do Jaworzna JO91ia. Miejsce to jest o tyle ciekawe ponieważ leży na granicy okręgów SP6, SP7 i SP9. Jako, że krzyczeli bardzo głośno to w eterze zrobił się spory hałas i po chwili dołączyliśmy do wyprawy ja i Zdzisław SQ6IUF. W gościnie u Henryka SP7FUZ w jego przyczepie kempingowej przy herbatce serwowanej przez małżonkę narodził się pomysł zorganizowania spotkania krótkofalowców…”

TUTAJ POZNASZ HISTORIĘ ŁOSIA I DALSZĄ CZĘŚĆ CYTATU, KTÓRY PRZYTOCZYŁEM