Strona główna Miejsca, Ludzie, Organizacje Ciekawe miejsca CzYm jest ŁOŚ

CzYm jest ŁOŚ

ŁOŚ to nazwa ogólnopolskiego spotkania krótkofalowców. Sama nazwa nie wiąże się jednak ze zwierzęciem. Są to trzy pierwsze litery województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego, na styku których znajduje się Papierkowa Góra w gminie Rybnik.

Na tej właśnie górze w ostatni weekend maja każdego roku spotyka się kilka tysięcy osób, których łączy jedno – zamiłowanie do krótkofalarstwa.

Spotkanie odbywa się w otoczeniu pól i lasów, gdzie każdy ma możliwość przetestowania swoich gadżetów biwakowych. Sami musimy zadbać o prysznice, poranną toaletę, kuchnię. Od dłuższego czasu jest już łatwiej. Pojawił się bar, w którym można kupić gorący posiłek.

Oprócz tego, spotkanie ŁOŚ to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć mnóstwo sprzętu krótkofalarskiego, wysłuchać wielu ciekawych wykładów technicznych, czy relacji z krótkofalarskich wypraw na różne kontynenty. W tym roku (2019) dodatkową atrakcją będzie pokaz wojskowego sprzętu łączności. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ znowu mnie za korciło, aby tam pojechać…no i właśnie się pakuję.

Ta  impreza krótkofalarska rozwinęła się od kilku namiotów do kilkuset
i obecnie jest jedną z dwóch najpopularniejszych w Polsce i znaną w Europie

OTO HISTORIA ŁOSIA

“…Tego roku zimy prawie nie było, a luty był całkiem ciepły jak na tę porę roku. Grupa kolegów z klubu SP7KED postanowiła wybrać się na zimową ekspedycję na górkę do Jaworzna JO91ia. Miejsce to jest o tyle ciekawe ponieważ leży na granicy okręgów SP6, SP7 i SP9. Jako, że krzyczeli bardzo głośno to w eterze zrobił się spory hałas i po chwili dołączyliśmy do wyprawy ja i Zdzisław SQ6IUF. W gościnie u Henryka SP7FUZ w jego przyczepie kempingowej przy herbatce serwowanej przez małżonkę narodził się pomysł zorganizowania spotkania krótkofalowców…”

TUTAJ POZNASZ HISTORIĘ ŁOSIA I DALSZĄ CZĘŚĆ CYTATU, KTÓRY PRZYTOCZYŁEM