Strona główna News Koronawirus, zapisz numer i bądź rozsądny

Koronawirus, zapisz numer i bądź rozsądny

Redakcja HamNews.pl uznała, że rozpowszechnianie informacji oficjalnych, dotyczących ochrony zdrowia publicznego jest jak najbardziej na miejscu i powinno być stosowane. Dlatego też na łamach naszego portalu powielamy podstawowe informacje.

W przypadku zagrożeń epidemiologicznych oraz wszystkich innych, które mają lub mogą mieć zasięg globalny należy brać pod uwagę komunikaty publikowane przez agendy rządkowe. Czy mamy do nich zaufanie, czy też nie – są to komunikaty, które informują nas o bieżących działaniach zaradczych służb publicznych oraz tych działaniach, które zostaną wkrótce podjęte. Zalecamy unikanie działań pod wpływem niesprawdzonych informacji, spekulacji lub emocji.

Na pewno nie wszędzie służby zadziałają prawidłowo i sprawnie. Jednak pamiętajmy o tym, aby pomagać władzom lokalnym, lekarzom, pielęgniarkom, wolontariuszom trzymając się ustalonych procedur i zdrowego rozsądku.
Zostań w domu. Ogranicz kontakty w grupach.

Zasada postępowania w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem

Telefony do Stacji Sanitarno-Epidemilogicznych w Polsce

Poniżej zamieszczamy wykaz stacji wojewódzkich. Należy wejść na stronę WWW (przy każdej stacji jest podana) odpowiedniej stacji wojewódzkiej, następnie odszukać lokalną i do niej dzwonić w przypadku potrzeby. Tym samym odciążymy publikowane w mediach nr infolinii oraz nr 112. Zapisz telefon stacji epidemiologicznej z Twojego regionu, aby mieć go przy sobie i szybko reagować. INTERAKTYWNY WYKAZ STACJI

Lista-Stacji-Wojewódzkich-akt.05.07.19

Lista oficjalnych dokumentów dotyczących epidemii koronawirusa

STRONA Z OFICJALNYMI DOKUMENTAMI I INFORMACJAMI DOTYCZĄCYMI EPIDEMII KORONAWIRUSA

Społeczny monitoring otoczenia

AWARIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ

AWARIE USŁUG SKALA POLSKI I GLOBALNA

DOSTĘP DO LOKALNYCH STACJI UKF NA ŚWIECIE