Strona główna Było i nie minęło Czy radiostacja z Titanica wróci na powierzchnię?

Czy radiostacja z Titanica wróci na powierzchnię?

W  nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku zatonął brytyjski transatlantyk RMS Titanic. W wyniku zderzenia z górą lodową śmierć poniosło ponad 1500 pasażerów. Historia tej katastrofy była i jest przedmiotem wielu tajemnic, dyskusji oraz teorii spiskowych.

Wrak Titanica został odnaleziony 1 września 1985 roku przez ekspedycję pod kierownictwem Roberta Ballarda. Punkt wiecznego spoczynku został oznaczony współrzędnymi 41°43′55″N 49°56′45E″.

Po tym odkryciu Wrak oraz jego historia stały się przedmiotem światowego zainteresowania i rozbudziły wyobraźnię wielu ludzi. W 1997 roku powstał film Jamesa Camerona  „Titanic” z budżetem 200 milionów USD oraz muzyka do tego filmu Jamesa Hornerona, które stały się hitami.

Wrak Titanica na mocy porozumienia Titanic International Agreement zawartego przez Stany Zjednoczone oraz Wielką Brytanię R.M.S. chroniony jest prawem.

Zgodnie z oficjalnymi raportami, radiostacja ostatnie sygnały nadała 14 kwietnia 1912 roku o godzinie 22:25 czasu wschodniego. Po komunikacie „maszynownia została zalana” zamilkła na zawsze.

Z wraku Titanica RMS Titanic Inc wydobyła już wiele artefaktów. Byłoby to duże wydarzenie w historii radiofonii oraz Titanica, gdyby Radiostacja Marconi została ocalona.

Masz ciekawe newsy, ogłoszenia, przemyślenia? Poinformuj HamNews.pl
Jak to zrobić opisane jest tutaj